Monday, 2021-10-18, 7:28 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


                                               

Нашата екскурзија во Скопје беше вистинска авантура.   

И покрај дождливото време на пат до нашата метропола, Скопје нè дочека со пријатен облачен ден. Планот беше преполн со активности:

*Посета на Планетариум;

* Посета на културно-историските знаменитости во централното градско подрачје (Музеј Мајка Тереза, Воинот на коњ и другите знаменитости);

* Посета на Старата чаршија;

* Посета на ЗОО градина;

*Ручек и рекреативна прошетка низ најпопуларните трговски центри.

Галеријата на слики ќе ви покаже колк ... Read more »

Views: 1352 | Added by: Розе | Date: 2016-11-08 | Comments (0)

Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  November 2016  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0