Sunday, 2019-09-15, 7:28 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2016 » November » 8 » Екскурзија, Скопје, октомври, 2016 г.
10:54 PM
Екскурзија, Скопје, октомври, 2016 г.

                                               

Нашата екскурзија во Скопје беше вистинска авантура.   

И покрај дождливото време на пат до нашата метропола, Скопје нè дочека со пријатен облачен ден. Планот беше преполн со активности:

*Посета на Планетариум;

* Посета на културно-историските знаменитости во централното градско подрачје (Музеј Мајка Тереза, Воинот на коњ и другите знаменитости);

* Посета на Старата чаршија;

* Посета на ЗОО градина;

*Ручек и рекреативна прошетка низ најпопуларните трговски центри.

Галеријата на слики ќе ви покаже колку уживавме разгледувајќи го нашиот главен град.

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                      

                                     

                                     

                                      

 

 

                   

Views: 1010 | Added by: Розе | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  November 2016  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав