Friday, 2024-06-21, 6:11 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Ние сме

Проектот  Роземак е започнат во 2011 година. Мотив за нашето постоење е малиот број извори кои нудат содржини поврзани со нашиот ни мил и драг мајчин јазик, македонскиот јазик. Содржините на оваа страница се изработени според наставните програми за македонски јазик во основното образование(Наставни програми ).
Со многу труд страницата ја уредуваат:
 
Роза Китрозоска, професорка по македонски јазик, вработена во

ООУ„Единство", Октиси, Струга.

 

 

И...

 

 

вредните шестоодделенци, седмоодделенци и осмоодделенци кои несебично се вклучуваат во сите активности и без кои Роземак не би постоел.

 

 

           

                  8-1
           
                 8-2
            
                 9-2
              
                 9-1   
         
                7-1
       
 Во продолжение  распоредот на наставничката Роза за 2015/2016  година.
                      
Средбите со родителите ќе се одржуваат во понеделник.
 
 
 
Можете да нè најдете тука 
 
        Нè има и на блогот 
 
А испратете ни порака   ТУКА 
 
Посетете го нашиот профил на Pinterest

Visit Roza's profile on Pinterest.

Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Search
Calendar
«  June 2024  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0