Monday, 2021-10-18, 6:33 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


 
 
Ракатки 2013 год. низ текст, видео и фотографии
 

  
На 20. и 21. април,во Прилеп се одржа деветтиот литературен фестивал„Ракатки 2о13".Под мотото:„Детскиот свет е најубав цвет" се претставија триесетина ученици од цела Македонија избрани меѓу 120 пријавени.Волшебни зборови се лееја во библиотеката „Борка Талески" во Прилеп прочитани од младите литерати.
Ученичката Мелиха Лутишоска од ООУ,Единство",Октиси,Струга со својот расказ „Шумска приказна" се претстави на најдобар можен начин.Могилата беше идеално место да се слушнат поетските бисери на прилепските автори.Фестив ... Read more »
Views: 1438 | Added by: Розе | Date: 2013-04-25

Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  April 2013  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0