Monday, 2020-01-27, 7:02 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2012 » October » 17
                                            
Сте прошетале ли покрај Охридското Езеро во есен?Бои, преубави бои се распрскале на сите страни.Денес беше навистина,есенски ден.Подразлутениот  ветар ткаеше златен килим на брегот од езерото.Не можеш ,а да не застанеш!
Како малечко дете кое во раце ја зема првата играчка и возбудено ја разгледува така и јас воодушевено се вртев на сите страни насладувајќи се на убавината.
Остри езерски бранчиња грабаа со своите раце од крајбрежниот песок оставајќи по некое осамено белутр ... Read more »
Views: 9905 | Added by: Розе | Date: 2012-10-17

Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  October 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав