Monday, 2020-01-27, 6:17 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2012 » January » 25
                       
                        Мелиха и Симона  
Февруари-април
Ученичката Мелиха Лутишоска со нејзиниот расказ Шумска приказна е избрана за учество на Детскиот фестивал Ракатки.Свечениот настан ќе се одржи на 20 и 21 април во Прилеп.
Честитки Мелиха!!

Декември-јануари,2012/2013 год.
 Со учениците:Оливер Дишлиевски,Андријана Дузлеска,Викторија Станкоска и Симона Бадалоска учествувавме на литературен конкурс со тема:НАЈУБАВА БОЖИЌНА ПР ... Read more »
Views: 2110 | Added by: Розе | Date: 2012-01-25 | Comments (6)

Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  January 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав