Saturday, 2022-05-28, 10:53 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


                       
                        Мелиха и Симона  
Февруари-април
Ученичката Мелиха Лутишоска со нејзиниот расказ Шумска приказна е избрана за учество на Детскиот фестивал Ракатки.Свечениот настан ќе се одржи на 20 и 21 април во Прилеп.
Честитки Мелиха!!

Декември-јануари,2012/2013 год.
 Со учениците:Оливер Дишлиевски,Андријана Дузлеска,Викторија Станкоска и Симона Бадалоска учествувавме на литературен конкурс со тема:НАЈУБАВА БОЖИЌНА ПР ... Read more »
Views: 2419 | Added by: Розе | Date: 2012-01-25 | Comments (6)

Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  January 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0