Sunday, 2019-09-15, 7:06 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2015 » June » 11 » Започнува летниот распуст! :-)
6:42 PM
Започнува летниот распуст! :-)

                                                

Помина  уште една учебна година. Програмата  ја реализиравме,  вредно работевме,  учествувавме на  натпревари (училишни, државни, меѓународни), добивавме награди (на што сме посебно горди). Тестови, писмени, домашни задачи, проектни активности... екстерно проверување.

Не учевме цело време, бевме и на екскурзија!

Горди сме на нашите драмски актери кои својот талент го покажаа натпреварувајќи се меѓу себе.

Нашата наставничка  учествуваше на Меѓународната  едуконференција „Пријатели на образованието“ (24-25 јануари 2015 г, Струга) каде со своите постери претстави дел од нашите активности.

                               

Се` објавувавме на нашата веб страница Роземак и на блогот со исто име.

На сите посетители и следачи на нашите е-информатори им благодариме!

Ви посакуваме пријатен и весел летен распуст! Дишете чист воздух, јадете здрава храна, уживајте во вашиот одмор! Пливајте, радувајте се! Прочитајте интересна книга!

Се гледаме следната 2015/ 2016 година!

                                       

Category: Најново! | Views: 605 | Added by: Розе | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  June 2015  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав