Sunday, 2019-09-15, 7:09 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2013 » May » 2 » Светски ден на планетата Земја-Ден на акција,Октиси 2013 година
9:51 PM
Светски ден на планетата Земја-Ден на акција,Октиси 2013 година
                         
                                                 
ООУ„Единство",Октиси продложува со еколошката интеграција во образовниот процес.
             
   Светскиот ден на планетата Земја, 22 април, во ООУ„Единство" – Октиси, Струга, беше одбележан со низа активности за чистење и разубавување на  околината. Денот на акцијата беше пропратен и со активности од страна на младите истражувачи, драмската и литературно–рецитаторската секција во училиштето. Рецитаторите испратија пораки за чиста и здрава средина, а младите актери  покажаа како се сади нашата иднина.

 Со овие активности, училиштето се вклучи во светската акција за одбележување на овој ден, со многу луѓе и организации од целиот свет. Целта на овој настан е подигнување на свеста кај луѓето за чување на планетата Земја, заштита на животната средина и почиста околина. 

Од целиот настан беше снимено видео, кое ќе може да го погледнете во продолжениеЗа овој настан извести и веб-порталот WEBOHRID
Views: 977 | Added by: Розе | Tags: екологија, Октиси, Ден на акција | Rating: 3.0/2
Total comments: 2
0 Spam
2 moni  

1 Spam
1 Mele  

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  May 2013  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав