Monday, 2021-10-18, 6:26 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


8:06 PM
Настани,одбележувања

 

    Со гордост ја објавуваме нашата е-книга „Капки"

  

                   

               Месец на книгата
             15 октомври -15 ноември

                                     

 Среќен е оној кој знае да чита!(Б.Ќопиќ)

Минатата година(2011/2012),пишувавме за книгата.Прочитајте ТУКА!

На 6-ти октомври да се вклучиме во националната акција за собирање отпад.Да излеземе и да ги исчистиме дивите депонии!Прочитајте за акцијата наWWW.ajdemakedonija.mk
 
5 ОКТОМВРИ,СВЕТСКИ ДЕН НА УЧИТЕЛОТ
Во името на сите посетители на Роземак,на сите наставници,
професори,учители им го честитам празникот!
Учениците напишаа многу пораки со честитки,а еве,некои од нив.
На сите учители им посакувам многу среќа!
Ненад Стефановски
 
Денес,во 21.век,не се почитува учителската професија.Јас,со задоволство го честитам празникот!
Алден Азизоски
 
Наставници!Многу ви благодарам што ме учите добри и позитивни работи!
Не злоупотребувај ја добрината на наставникот!
Андријана Дузлеска
 
Мирела Цаноска ни порачува дека нашата професија е благородна и ни посакува со успех да ја работиме.
5 ОКТОМВРИ,СВЕТСКИ ДЕН НА НАСМЕВКАТА
Смејте се!!Подарете насмевка и израдувајте некого!
 
Насмевките значат живот!!
 
 
Прочитајте го следниот напис за литературниот конкурс,,Ракатки"
 
 
Наградени на Литературниот конкурс се:Алмина Цаноска,
Андријана Дузлеска и Линдита Тајроска.
 
ЧЕСТИТКИ за наградените и благодарност за големиот интерес и учество на конкурсот!!

 

На приредбата беше весело.Погледнете го видеото!!

 


Литературниот конкурс на тема:,,Моето Октиси" е во тек.
Литературните творби доставете ги најдоцна до четврток,
27.09.2012 година.
 

 
Среќен почеток и успешна учебна 2012/2013 година!!
 

 
 
Views: 2297 | Added by: Розе | Rating: 5.0/4
Total comments: 8
1 Spam
8 Mele   [Entry]
Среќен Ден на Наставниците . Се најубавооо biggrin happy

1 Spam
6 Алмина Цаноска   [Entry]
Среќен ден на сите учители и им посакувам се најубаво во животот

0 Spam
7 Розе   [Entry]
Благодарам Алмина,многу си внимателна! smile

1 Spam
4 Mele   [Entry]
Честитки до наградените happy happy smile

1 Spam
5 Розе   [Entry]
Честитки и од мене!!Подготвувајте се за нов предизвик! smile

1 Spam
3 Azizoski   [Entry]
Благодарам наставничке можеби оваа година ќе имаме поголем успех smile

1 Spam
2 moni   [Entry]
Готово e со летниот распуст. Дојде и долго очекуваниот прв ден за на училиште . И јас се согласувам со Меле дека многу сакаме да почнеме на училиште . biggrin

1 Spam
1 Mele   [Entry]
Школо !! Дојде и тој ден кога заврши летниот распуст . Не знам за другите, но јас многу сакав да заврши и да почнеме на училиште . smile

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  September 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0