Sunday, 2019-09-15, 7:10 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2012 » August » 6 » РОЗЕМАК-РОДЕНДЕН
5:45 PM
РОЗЕМАК-РОДЕНДЕН
  СРЕЌЕН ПРВ РОДЕНДЕН!!
  

Август, 2011 година (1-11) беше започнат проектот Роземак.Навистина интересно искуство!!Многу непроспиени ноќи,радост при секое успешно реализирање на некоја идеја,а и разочарување од неможноста да се оствари некоја замисла.И сега некој ќе помисли дека јас сум некој ,,експерт" за компјутери,интернет...Не!!Се` беше новина за мене!!Со оваа веб-страница за првпат слушнав и научив што е тоа HTML код и како да поставувам видеа и слики.Доцна во ноќите пребарував и се обидував да преведувам од англиски,да пронаоѓам информации и да ја уредувам страницата.Колку пати ќе исчезнеше дизајнот,ќе се деформираше поради некој мој лош обид нешто на вметнам и уредам.Но мојата желба да успеам во она што го работам ме водеше напред.
Од што се водев при изработката на страницата?Од желбата да внесам новини во мојата работа,да бидам креативна,и поблиска до учениците.Интернетот како предизвик за размена на информации ме донесе до Здружението на просветни работници(благодарност на администраторите кои ја создадоа групата,а и сите гранки на Здружението)на ФБ.Таму ги пронајдов Весе  и нејзината страна,Соња Даниловска и нејзината веб-страна,Аида,Нела,Лазар и многу други.Секојдневно ги отворам нивните е-катчиња да се нахранам со нивната креативност.Со многу стекнав и пријателства,навистина Интернетот не` води напред!!
Дали успеав??
Се надевам, да!Видео часови,фотографии,анимации,содржини од нашата работа,планови,програми,наставни ливчиња...може да најдете низ нашите странички.Добредојдени сме за секој совет ,насока за подобрување како на изгледот така и на содржината.
Учениците и гостите се присутни на страницата и летово кога немаме училишни активности.
Планови?
Ги има многу,ќе видиме што ќе ни донесе новата учебна година која се приближува.
Сепак главната цел на оваа страница ќе остане!

Промовирање на убавината на МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК!!
Да зборуваш,да пееш,да твориш,да сонуваш на мајчин јазик е најголемото богатство што човек го има!Многу бури поминале,низ многу бури поминуваме,со многу сеништа се соочуваме,ама јазикот не си го забораваме!!


Бидејќи ова е бесплатна веб-страница,нејзината големина е ограничена за поголеми и подолги објави(јазичар си е јазичар),тука е и мојот блог на кој објавувам дополнителни постручни информации поврзани со програмата по македонски јазик за основно образование.Повелете, посетете го блогот со исто име, РОЗЕМАК
 
Views: 1473 | Added by: Розе | Tags: РОЗЕМАК, роденден | Rating: 5.0/2
Total comments: 16
1 Spam
15 Алмина Цаноска  
Срекен роденден на нашата страница РОЗЕМАК!!

0 Spam
16 Розе  
Благодарност Алмина! happy

1 Spam
13 Mustafoski  
Среќен прв роденден РОЗЕМАК happy

0 Spam
14 Розе  
Благодарност Евзе! happy

1 Spam
10 Mele  
Среќен прв роденден на нашата страна РозеМак smile smile smile

0 Spam
11 Розе  
Благодарност Мелиха!Се гледаме од септември! happy

1 Spam
9 lidija  
SREKEN RODENDEN I DA VI SE MBNOZAT GODINITE!!!!

SREKEN RODENDEN I DA VI SE MNOZAT GODINITE

0 Spam
12 Розе  
Благодарност Лидија! smile

1 Spam
4 Валентина  
Среќен роденден, многу успеси и понатаму!

0 Spam
5 Розе  
Благодарност Валентина!! smile

1 Spam
3 Златко  
Само успех и долговечност!!

0 Spam
6 Розе  
Благодарност Златко!! smile

1 Spam
2 Мери  
Среќен роденден!!:))

0 Spam
7 Розе  
Благодарност Мери!! smile

1 Spam
1 Meliha  
СРЕЌЕН ПРВ РОДЕНДЕН наша РОЗЕМАК страно !!!

1 Spam
8 Розе  
Благодарност Мелиха!!Среќен нека ни е роденденот!!Оваа година уште поактивни и поуспешни! happy

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  August 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав