Sunday, 2019-09-15, 8:00 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2011 » August » 11 » Ученици,родители,колеги,пријатели...!Добредојдовте!
0:14 AM
Ученици,родители,колеги,пријатели...!Добредојдовте!

    Полека,ама сигурно се ,,гради’’ Роземак.
 Мотото на Роземак е:,,Без јазик си никој и ништо!’’-Видое Подгорец
 На ова место ќе се обидеме де ве пренесеме во училишните клупи и да ви покажеме што и како се работи на часовите по македонски јазик.
 Бидете трпеливи и имајте разбирање за нас.
 Ученици!
 Не чека една интересна и полна со активности учебна година,а вие сте моите најверни и најважни соработници.
 Родители!
 Вашата соработка и поддршка многу ќе ни помогне во градење на вистински личности и добри деца.
 Посетувајте не почесто,давајте го вашето мислење,помогнете во креирањето на Роземак.
Еве ги содржините на нашата страница:
На линкот http://rozemak.ucoz.com/index/0-2ќе дознаете кој учествува во уредувањето на страната и кои сме ние.
Со сите нови информации поврзани со наставата и часовите по македонски јазик ќе се запознаете на Почетна.
Каталогот на видеа ќе ве пренесе во училишните клупи за да видите како работиме.
Галеријата на слики нуди интересни фотографии поврзани со одредени активности во училиштето и  на самите часови.
Написи ви нудат информации од стручен аспект.Ќе може да ја пратите Програмата за работа по македонски јазик и редоследот на активности предвидени за оваа учебна година.
Форумот ќе ги угости сите регистрирани членови ,кои ќе можат активно да се вклучат со дискусија по дадените теми,а и самите да предложуваат и поттикнуваат тема за дискусија.
Во книгата за гости,потпишете се и дајте ги вашите пофалби,критики,сугестии!
Ќе може да ги видите и користите наставните ливчиња кои содржат вежби по македонски јазик.
Ученичкиот весник ќе биде место за лични ученички творби,шеги,забава,а Фото албумите ќе ве пренесат низ училишните активности.
Бидејќи страната ограничува тука е нашиот блог ,кој содржи дополнителни информации,корисни како за учениците така и за сите гости на Роземак
Следете го линкот http://www.rozemak-rozemak.blogspot.com/

                                           
Views: 1312 | Added by: Розе | Rating: 5.0/5
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  August 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав