Sunday, 2019-09-15, 7:15 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2015 » May » 23 » Приредба, Ден на просветителите
0:08 AM
Приредба, Ден на просветителите

Во чест на нашите просветители, Кирил и Методиј, денес(22.05.2015 г.) се одржа приредба. Драмските актери, хорот и оркестарот се претставија со своите изведби. Наши гости беа наставници и ученици од с. Делогожда, нашето партнер училиште во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција. Денот беше исполнет со голем број активности од екологијата, спортот, географијата и историјата. Успешниот ден беше заокружен со нашата приредба.

Следат слики од приредбата( сликани со мобилен телефон, м.з.)

Хорот и оркестарот под раководство на наставникот Климе Матоски

Директорот Алил Рочи со директорот на партнер училиштето 

Наставничката Роза со дел од наградените ученици

   

 

Извонредните актери во драматизацијата „Бардачиња“

 

Драмска игра „ Лошите снаи“

     

 

Убаво е да се види, ама уште поубаво да се доживее возбудата на учениците по успешно завршената приредба. Ви благодариме, драги ученици! Честит празник!!

 

Category: Најново! | Views: 646 | Added by: Розе | Tags: приредба, 24 Мај, Мио | Rating: 5.0/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  May 2015  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав