Thursday, 2023-06-08, 2:31 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак


0:37 AM
Нова учебна година-нови другарчиња :-)


                                            

 Се приближува почетокот  на новата учебна 2013/2014 година.
Една генерација си замина,а доаѓа нова,жедна за знаење.
Драги шестоодделенци!
Со задоволство ве чекам заедно да нурнеме во светот на знаењето,да истражуваме и да зборуваме за убавиот и пишан збор,
да го негуваме и правилно употребуваме нашиот мајчин јазик,да влеземе во уште една драмска игра,да ги пополнуваме страниците на Роземак. 
По првпат ќе се дружиме и со седмоодделенците.Подгответе се за многу активности !
Драги осмоодделенци!
Од вас барам несебична поддршка на нашите нови другарчиња,а продолжување на сите активности од минатата година кои можеби останаа недовршени.
Заедно ќе  постигнеме нови успеси!
                  
                                   
                       Ќе има и тестови!  :-)

На почеток од учебната година, како што е ред,најпрво  се запознаваме.
Ги нацртавме нашите раце,а во нив напишавме по нешто  за себе.Интересни размислувања!Имаше таинствени,дружељубиви,
добри фудбалери,по некој лутко,а и некоја немирка.

                   
 Ова се нашите другарчиња од шесто а одделение(Амела,Семина,Тамара,Имер,Едип,Бошко и другите лично ќе ги запознаете)
                    

                    
Овие весели лица се на учениците од шесто б одделение(Максуд,Самија,Селма,Наум,Мусо...вредни и подготвени за нови знаења)
Views: 1504 | Added by: Розе | Rating: 5.0/6
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  August 2013  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0