Sunday, 2019-09-15, 7:09 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2012 » March » 14 » Меѓуодделенски квиз
8:34 PM
Меѓуодделенски квиз
  Драги ученици и посетители на Роземак!

 На ден 15.03.2012 год. ќе се одржи меѓуодделенскиот квиз:,,За победа треба знаење и среќа".Учесници се ученици од седмо и осмо одделение од ООУ,,Единство",Октиси.
                   

 Следува интересна борба меѓу екипите!!

                          


 Погледнете ги сликите од настанот!!
      

              

          Честитки за сите учесници во квизот!!

                       
Беа вистински вредни пчелки-победнички!
                        
         Ви ги претставуваме трите екипи

          

Екипа 1:Мелиха,Викторија и Дијана
Екипа 2:Селма,Алмина,Илхана
Екипа 3:Златица,Елдина,Андријана


             Погледнете го видеото!

         Браво!!Браво!!Браво!!
            


   Квизот се одвиваше низ пет игри:
  1.,,Кој е побрз";
  2.,,Со една рима нема зима";
  3.,,Кој се крие?";
  4.Асоцијација;
  5.Литературен крстозбор.

Квизот го подготвија наставничките по македонски јазик:Маја Мојсоска и Роза Китрозоска.Учениците беа возбудени,
подготвени иако имаа мала позитивна трема.
На почетокот имаа многу прашања
Штом почнаа првите прашања, се опуштија и се`течеше без проблеми.
Сите прашања,лесно беа одговорени и победникот беше добиен.
Тука беше и публиката која постојано ги бодреше со аплауз.
Дијана,Викторија и Мелиха заслужено победија.

      .

Честитки со една прекрасна количка полна со овошје!
                     
Views: 1437 | Added by: Розе | Tags: квиз | Rating: 5.0/3
Total comments: 5
1 Spam
5 moni  
Bravo! biggrin

1 Spam
4 almina  
ЧЕСТИТКИ ДО ПОБЕДНИЦИТЕ ПРОДОЛЖЕТЕ СО ПОБЕДИ
angel angel angel

1 Spam
3 Maja  
Честитки за сите ученици кои учествуваа на квизот, а посебно за најуспешните.
Браво!!!
Прекрасни бевте!

0 Spam
2 Розе  
applause Им честитам на сите учесници во квизот.Одлични бевте!

2 Spam
1 Mele  
Честитки до победниците :))

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  March 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав