Sunday, 2019-09-15, 7:08 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2015 » May » 17 » Драмски натпревар
0:09 AM
Драмски натпревар

Вредно  се подготвувавме и конечно го реализиравме нашиот натпревар. Седмоодделенците повторно изненадија со својата креативност, талент, подготвеност да се докажат и во драмскиот предизвик. На натпреварот учествуваа четири групи.

Прва група: Амела, Аделина, Киметка,  Мухамед

             

Втора група: Мунира, Едина, Самија, Селма, Мухамиде

             

Трета група: Натали, Ремзије, Фатима, Тамара, Бошко, Едип

             

Четврта група: Амзо, Селма, Самија, Мухамиде, Мејта, Максуд

                

Со едногласна одлука на публиката и жири комисијата, првото место и припадна на третата група со драматизацијата на приказната „Мрзливите ќерки“.

Благодарност до директорот Алил Рочи и наставникот Андре Петкоски кои внимателно следеа и дадоа придонес во конечната одлука.

                     

Најдобрите две групи ќе учествуваат на приредбата по повод Денот на просветителите.

 

 

 

Category: Најново! | Views: 621 | Added by: Розе | Tags: Седмо, натпревар, драматизација | Rating: 5.0/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  May 2015  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав