Sunday, 2024-05-26, 9:46 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


Нашите посетители се многу талентирани за пишување. Прочитајте ја творбата на Рангелова Лина. Пишувајте и вие за есента и испраќајте ги вашите творби. Со задоволство ќе ги објавиме.

                       

     Пристигна есента во мојот крај и како најдобар сликар ја обои природата. Наслика прекрасен пејзаж со црвена, портокалова, кафеава и златно-жолта боја.Лисјата паѓаат од дрвјата, ветрот ги носи,  а тие танцуваат низ воздухот. Шушкаат под нашите нашите нозе, се ронат и прават прекрасен килим низ кој минуваат безброј патници.
Небото е тмурно и сиво, а јата  птици црцорат тажно и итаат кон топлиот југ. Паѓаат дождовни капки и како кристали се тркалаат низ чадорчињата. З ... Read more »

Category: Најново! | Views: 1572 | Added by: rangelovalina21 | Date: 2015-11-15 | Comments (0)

Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  November 2015  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0