Monday, 2020-01-27, 5:08 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2012 » November » 30
  Љубовта е најубавото чувство што го обзема човекот.Ги сакаме нашите родители,нашата татковина,сакаме некое момче или девојка...секое давање љубов го прави човекот среќен и исполнет.

                   
                      Мелиха Османоска

Дениција – Петре М. Андреевски

Кога ја љубев Дениција,
како да калемев светлина на мракот,
како да топев снегови фатени во движење,
како да станував единствен сведок
за бакнежот меѓу металот и громот.

Кога ја љубев Дениција,
како да му пронајдував брзина и на каменот,
како да ја одделував ... Read more »

Views: 3061 | Added by: Розе | Date: 2012-11-30

Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  November 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав