Monday, 2020-01-27, 5:28 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2011 » October » 16
   Во рамките на форумот,ве поканувам да дискутираме на тема:Колку се читаат лектирите?
                                                
                                                  Книгата нема дно
 Книгата е наш жуборлив извор.Со векови и векови сите знаења се ставаат во книгите.Многу убави нешта, книгата ќе ти каже.Затоа,драго дете,треба да знаеш дека книгата никогаш нема да те слаже.
Книгата  е прозорец што силно ти отвора крила.Кога ќе ја отвориш книгата како нешто милно да те гал ... Read more »
Views: 7579 | Added by: Розе | Date: 2011-10-16 | Comments (10)

Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  October 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав