Sunday, 2019-09-15, 8:18 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2013 » December » 31 » Среќна Нова 2014 година! :-)
2:57 PM
Среќна Нова 2014 година! :-)
                    

                                            
  Ви ја честитаме Новата 2014 година и ви посакуваме многу здравје, љубов, успех.Среќни,весели и бериќетни нека бидат сите денови од Новата година.

             

                                                           
                                                            

Слушајте деца и дечиња
играчки кукли и мечиња
Јанковци, Зорки и Елени
да сте крај елки зелени

Полноќ кога точно бие
 никој никој никој да не спие
тогаш во нашата родина
влегува Новата година
Новата нова година

Весели песни да пееме
радосно да се смееме
сите зберете се елате
добрини да си пожелате.

Полноќ кога точно бие
 никој никој никој да не спие
тогаш во нашата родина
влегува Новата година
Новата нова година
              ( Симона)
  Views: 748 | Added by: Розе | Rating: 5.0/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  December 2013  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав