Sunday, 2019-09-15, 7:08 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2011 » December » 12 » Натпревари
7:06 PM
Натпревари
Учебна 2012/2013 година
Полугодишен натпревар по македонски јазик
Осмо одделение:
Најдобри ученици-Викторија Станкоска,Селма Рамадани,Емилија Куциноска,Оливер Дишлиевски,Семина Бизатоска
Најдобро одделение-8 а одделение
    Честитки!! 
Седмо одделение:
Најдобри ученици-Халид Мустафоски,Амина Касапоска и Селма Бајрамоска
Најдобро одделение-7 б одделение
                             Честититки!!
**************************************************************************************
На крајот од учебната 2011/2012 год., се одржа Годишниот натпревар по македонски јазик.
Честитки за сите ученици кои успешно одговорија на предизвикот!!

Резултати за шесто одделение:
1.Најдобар и најуспешен ученик

  Амина Касапоска,VI б одделение
                  
Резултати за седмо одделение:
1.Најдобар и најуспешен ученик:             

Викторија Станкоска,VIIа одделение
              

2.Селма Рамадани,VII а одделение
   Мирела Цаноска,VII в одделение

3.Мелиха Лутишоска,VII б одделение
   Алмина Цаноска,VII в одделение
   Семина Бизатоска,VII в одделение
   Зијада Асаноска  ,VII в одделение

   

             
Резултати од Полугодишниот натпревар за седмо одделение(учебна 2011/2012 год.):

1. Најдобар ученик
  Викторија Станкоска  
  Селма Рамадани
  Семина Бизатоска
  Мелиха Љутишоска
  Исмаил Оџоски
  Алмина Цаноска

 Забелешка:Разликите не се големи затоа се истакнати овие ученици.

БРАВО!!Продолжете со успех и во Новата 2012година!!

2.Најдобро одделение

  Сите честитки ги упатувам до седмо(7) б одделение.

Резултати за шесто одделение:
1.Најдобар ученик
   Амина Касапоска   
   Халид Мустафоски 
   
 2.Најдобро одделение
   Честитки за шесто(6) б одделение

Браво!!Успех и само успех!!
                                        
Дополнителни информации утре!!!Ќе се видиме на училиште!


Подготвувајте се!!!

Во очекување на победниците за ова полугодие,преостанува добро да се подготвите и да повторите.

          Повторувањето е мајка на знаењето!!!


       
Views: 2371 | Added by: Розе | Tags: Натпревари | Rating: 4.2/4
Total comments: 111 2 »
1 Spam
11 Розе  
Честитки за најуспешните на крајот на учебната 2011/2012 година!!
Браво!Се гордеам со вас!! salute salute

0 Spam
10 Selma  
biggrin

-1 Spam
9 Rambo Kalcinoski  
rambo

1 Spam
8 Alden  
[size=11][color=blue]aj cecstitki do najdobrite ucenici biggrin

1 Spam
7 almina  
благодарам наставничке, на најдобрите ученици честитки и сите да се трудат да постигнат се поголем успех

1 Spam
6 moni  
Blagodaram od se srce za cestititkite! isto taka i za najdobrata ucenicka i drugite! wink

1 Spam
5 Розе  
Еве и во коментар:
Честитки !!!Продолжете да учите и да се надградувате!
Знаењето секогаш се исплатува!!!

1 Spam
4 meliha.O  
---------------------------------
На санка брза бела
еве деца идам
чекајте Марија, Миле
Елена, Влатко и Лиле

Донеси годино нова
игри и весели песни
децат сегде да бидат
птици полетани лесни

1 Spam
3 Розе  
Се радувам што сте активни и заинтересирани.Браво за Симона и Мелиха! smile

2 Spam
2 simona  
Sekako, nastavnicke

1-10 11-11
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  December 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав