Wednesday, 2021-09-29, 2:45 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


9:12 PM
Победници на изборот за Нај ООР наставници за 2015 година

                         

На изборот за Нај ООР наставник за 2015 година, кој траеше до 31 јануари 2016 година, во кој учествуваа 9 наставници, а својот глас го дадоа 589 гласачи, за Нај ООР наставници беа избрани:

Роза Китрозоска, ООУ „Единство“ Октиси, Струга – изгласана од членовите на Алијансата за ООР

-Тања Метикош, ООУ „Дане Крапчев“ Скопје – избрана од стручна жири комисија.

Наградата за победниците на изборот е учество на втората Едуконференција за наставници и информатичари 2016 која ќе се одржи во периодот 1 – 3 април, 2016 година во Хотел Дрим, Струга.

Линк до официјалното известување- ОТВОРЕНИ ОБРАЗОВНИ РЕСУРСИ  

Написот на ВЕБ ОХРИД

Category: Најново! | Views: 1161 | Added by: Розе | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  February 2016  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0