Friday, 2024-04-19, 1:26 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


8:29 PM
Осмомартовска работилница
За мајката, за жената, изработуваме и пишуваме...

       
 Среќен празник 
Еден поклон за Вас
подготвивме ние,
за да ја искажеме
безвремената љубов
в срце што ни спие.
 
Вниманието кон нас што броди,
по патот на ветениот успех не` води.
 
Ви го честитаме
овој празник, во месец
кога убав мирис се вее,
а од Вашето срце
топлина се лее.
 
Најскапиот поклон за сите сте Вие
многу Ви благодариме ние.
 
Ситници од срце Ви подаруваме
во овој волшебен ден да се радувате,
а сите дни  кои доаѓаат
среќно и безгрижно нека проаѓаат.
 
За нас, единствен дар сте Вие,
8 Март, среќен нека Ви е!
Нема поголем подарок од песната на моите драги, вредни и примерни ученици:
Тамара,Ремзија,Бошко,Амела,Наталија,Енсар,Киметка,
Фатима,Елмедин,Семина,Мухамед,Аделина
Ви благодарам!

               
              

Да не ги заборавиме и другите:Љупчо, Имер, Кадир, Мелек, Едип   
Вредните раце чуда прават! 

                                    Среќен 8 Март!
                                    
Views: 2295 | Added by: Розе | Rating: 5.0/1
Total comments: 2
2 Розе  
0 Spam
Фала, Мелиха!

1 Meliha Osmanoska  
1 Spam
Среќен 8 Март! :D

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  March 2014  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0