Sunday, 2019-09-15, 7:46 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2015 » October » 5 » Македонија без отпад, 2015 година
4:26 PM
Македонија без отпад, 2015 година

           

Македонија против отпадот; ОУ„ Единство“ против отпадот; Експеримент-Колку време е потребно да се разгради пластично шише? 
Благодариме за сликите, Наталија Божниќеска и Тамара Дишлијеска

пластично шише

грозје

означување

Без конкретна акција нема вистинска борба против отпадот. Нашето училиште активно се вклучи во акцијата Македонија без отпад, 2015

 

 

   

 

 

Views: 517 | Added by: Розе | Rating: 3.5/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  October 2015  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав