Tuesday, 2023-02-07, 8:34 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак


2:21 AM
Литературен конкурс-натпревар
  Резултати од Литературниот конкурс:
Наградени:Сабина Имероска        Пофалени:Златица Мартиноска
                Викторија Станкоска                   Бехуше Салоска            
                Мелиха Лутишоска                      Селма Рамадани
                Дијана Дишлиеска                      Лаура Руфатоска
                                                                Симона Бадалоска
                                                                Емрах Мевмедоски
                                                                Мејрема Мевмедоска
                                                                Селма Бајрамоска
                                                                Алмина Цаноска
                                                                Аделиса Рамаданоска
Честитки до сите ученици,кои покажаа голем талент и умешност во создавањето лична творба.Прочитајте дел од творбите во нашиот е- весник ,,Капки"                             


              Соопштение


    По повод Патрониот празник на ООУ,,Единство",Октиси,30.09.2011г. се распишува Литературен конкурс-натпревар со тема:
 ,,Моето училиште-мој дом"
Литературните творби може да бидат напишани во проза или поезија.Литературните творби треба да бидат доставени најдоцна до 27.09.2011г.
Право на учество имаат сите ученици од прво до осмо одделение при ООУ,,Единство",Октиси. 
Творбите може лично да бидат доставени до наставничката Роза Китрозоска или електронски преку е-пошта ,или на страната Роземак.Најдобрите творби ќе бидат наградени и објавени на веб-страницата.
Пуштете ги мислите, нека се преточат во убави зборови и стихови!


                                   
Views: 1736 | Added by: Розе | Tags: капки, литературен, конкурс, награди | Rating: 5.0/1
Total comments: 3
2 ZIJADA  
1 Spam
bravo nastavnicke sekoja ti cesst

1 Maja  
1 Spam
Bravo vi cestitam ,na nagradenite i isto taka i na tie sto se potrudile da napisat , sekoja vi cest... A pregolemo bravo sa vasata nastavnicka...

3 Розе  
2 Spam

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  September 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0