Sunday, 2019-09-15, 7:58 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2011 » September » 18 » Членовите на Роземак
1:30 PM
Членовите на Роземак

    Поздрав до сите регистрирани членови на Роземак!

                                                           
       
    
   Поздрав за нашиот нов регистриран член, Менче! 
     
 РАЗЛИЧНА

Ти не биди долга до недоглед
да не можам да те видам да те чујам
ниту кратка
до невид сета

биди да битисуваш
до каде што ќе стигнеш
да се шириш

биди да бидисуваш
а не да се варосуваш
витосуваш

ти не биди тесно грло
туку длабока и висока
далечна и блиска планина
време во своја куќа
со песна различна.

 
Радован Павловски
 
                     
 
Бидете добри,примерни за да постигнете успех .Учете! 
                                   
Views: 1809 | Added by: Розе | Rating: 3.4/5
Total comments: 11
1 Spam
11 Meliha  
Ви благодарам наставничке! smile

1 Spam
9 Meliha  
Среќен роденден наставничке и се најубаво . cake

1 Spam
10 Розе  
Ти благодарам Мелиха!! smile

1 Spam
8 Meliha  
Ви благодарам наставничке smile

1 Spam
7 moni  
Srekjen rodenden na Маце i Голди!!! biggrin

1 Spam
6 meliha.O  
Sreken Rodenden nastavnicke
:)

1 Spam
5 ALMINA  
Sreken rodenden i se najubavo vo zivotot

1 Spam
4 Евзија  
Среќен Роденден ... smile

1 Spam
3 SIMONA BADALOSKA  
Понекогаш деновите не ни значат ништо, ги гледаме како поминуваат како птици во лет. Но денес е само ТВОЈ ДЕН и ти го правиш најрадосниот ден во годината. Среќен роденден! :D

1 Spam
2 Meliha  
Среќен роденден наставничке. holiday

0 Spam
1 Meliha  

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  September 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав