Sunday, 2019-09-15, 7:35 PM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Home » 2014 » December » 13 » Филмски играчки, 2014/2015 г.
4:55 PM
Филмски играчки, 2014/2015 г.

И оваа генерација со најголем  интерес и задоволство го проследи предавањето за анимиран филм. Најголемо внимание предизвика часот за изработка филмски играчки. Изработувавме тауматроп, стрип, кукли за нашата куклена претстава што е во подготовка.

Views: 678 | Added by: Розе | Tags: РОЗЕМАК, анимиран филм, филм, Седмо | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  December 2014  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав