Saturday, 2022-05-28, 9:31 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак


  СРЕЌЕН ПРВ РОДЕНДЕН!!
  

Август, 2011 година (1-11) беше започнат проектот Роземак.Навистина интересно искуство!!Многу непроспиени ноќи,радост при секое успешно реализирање на некоја идеја,а и разочарување од неможноста да се оствари некоја замисла.И сега некој ќе помисли дека јас сум некој ,,експерт" за компјутери,интернет...Не!!Се` беше новина за мене!!Со оваа веб-страница за првпат слушнав и научив што е тоа HTML код и како да поставувам видеа и слики.Доцна во ноќите пребарував и се обидував да преведувам од англиски,да пронаоѓам информации и да ја уредувам страницата.Колку пати ќе ... Read more »
Views: 1768 | Added by: Розе | Date: 2012-08-06

Лето со добра музика,одмор покрај море,езеро или на планина со интересна книга во рака...
Колку убаво звучи!!Секако,да не ја заборавиме и храната!Каква храна?Лесна,со многу зеленук и овошје.Ќе ви препорачам неколку написи кои ќе ви бидат корисни.
Прочитајте за лубеницата!!
                                     

Летните десерти се многу значајни,посебно кога очекуваме гости.
Прочитајте неколку ... Read more »
Views: 2999 | Added by: Розе | Date: 2012-06-09 | Comments (21)

  Драги ученици и посетители на Роземак!

 На ден 15.03.2012 год. ќе се одржи меѓуодделенскиот квиз:,,За победа треба знаење и среќа".Учесници се ученици од седмо и осмо одделение од ООУ,,Единство",Октиси.
                   

  ... Read more »
Views: 1727 | Added by: Розе | Date: 2012-03-14 | Comments (5)

Нова тема, нов предизвик!!

Да им го честитаме празникот 8 Март на сите мајки и жени со убави стихови, реченици, слики...

                            

За мајката

... Read more »

Views: 33597 | Added by: Розе | Date: 2012-02-18 | Comments (16)

                       
                        Мелиха и Симона  
Февруари-април
Ученичката Мелиха Лутишоска со нејзиниот расказ Шумска приказна е избрана за учество на Детскиот фестивал Ракатки.Свечениот настан ќе се одржи на 20 и 21 април во Прилеп.
Честитки Мелиха!!

Декември-јануари,2012/2013 год.
 Со учениците:Оливер Дишлиевски,Андријана Дузлеска,Викторија Станкоска и Симона Бадалоска учествувавме на литературен конкурс со тема:НАЈУБАВА БОЖИЌНА ПР ... Read more »
Views: 2419 | Added by: Розе | Date: 2012-01-25 | Comments (6)
               
          Новата година се приближува!Еве место за вашите пораки за љубов,мир,здравје.
      Пишувајте,испраќајте слики,песни...Новата година доаѓа!   
                                                  &n ... Read more »
Views: 25129 | Added by: Розе | Date: 2011-12-15 | Comments (17)

Учебна 2012/2013 година
Полугодишен натпревар по македонски јазик
Осмо одделение:
Најдобри ученици-Викторија Станкоска,Селма Рамадани,Емилија Куциноска,Оливер Дишлиевски,Семина Бизатоска< ... Read more »
Views: 2765 | Added by: Розе | Date: 2011-12-12 | Comments (11)

        Нов предизвик!
Македонската народна литература е неисцрпен извор,а народниот дух  е нешто што и ние сме го наследиле од нашите прадедовци.
Испратете гатанки,поговорки,брзозборки...
                                                 
                 Поговорки
Views: 7401 | Added by: Розе | Date: 2011-11-13

   Во рамките на форумот,ве поканувам да дискутираме на тема:Колку се читаат лектирите?
                                                
                                                  Книгата нема дно
 Книгата е наш жуборлив извор.Со векови и векови сите знаења се ставаат во книгите.Многу убави нешта, книгата ќе ти каже.Затоа,драго дете,треба да знаеш дека книгата никогаш нема да те слаже.
Книгата  е прозорец што силно ти отвора крила.Кога ќе ја отвориш книгата како нешто милно да те гал ... Read more »
Views: 8437 | Added by: Розе | Date: 2011-10-16 | Comments (10)

  Резултати од Литературниот конкурс:
Наградени:Сабина Имероска        Пофалени:Златица Мартиноска
                Викторија Станкоска                   Бехуше Салоска            
                Мелиха Лутишоска                      Селма Рамадани
                Дијана Дишлиеска                      Лаура Руфатоска
      &nbs ... Read more »
Views: 1669 | Added by: Розе | Date: 2011-09-23 | Comments (3)

« 1 2 3 4 5 6 »
Section categories
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Search
Log In
Calendar
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Statistics

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0