Saturday, 2018-04-21, 1:27 AM
Welcome Guest | RSS

Роземак

Вежби, контролни задачи, тестови

                                  
                         
 
 
1. Именки-Граматички категории кај именките
 
                                                                      
 

2.Опис на природна појава-Дожд

 

                                                       

 

 
                                                   

3. Лист за самооценување

 
                                                   
 
 
 
 
 
 
 
                                                               
4. Оценување содржина за именки
 
                                                                          
 
 
                                                           
5Презентација-Опишување
 
 
 
 
 
                                          
 
6.,,Срце"-Едмондо де Амичис 
 
 
 
 
7.,,Робинсон Крусо"-Д.Дефо
 
8. Контролна вежба за шесто(лирски песни-видови,фонетика)
 
9. Полугодишен тест за седмо одделение
 
 
10. Годишен тест за седмо одделение
 
Категории
Најново! [10]
Погледнете ги нашите најнови активности!
Log In
Пребарувај
Календар
«  April 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлајн: 1
Гости: 1
Корисници: 0Тоше Проески-незаборав